Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou nejpoužívanějším exteriérovým stínícím prvkem. Umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení, zachycují přímé sluneční záření a chrání před jeho škodlivými účinky.

Používají se nejenom k zastínění oken moderně pojatých rodinných domů, ale i administrativních či komerčních budov. V případě požadavku na maximální zatemnění použijeme lamelu typu Z-PROFIL, kde je tento efekt téměř dokonalý.

Typy venkovních žaluzií

EXT 50

Venkovní žaluzie typu EXT

Základní typ lamely ve tvaru písmene C a bez krajního zahnutí. Montují se v místech, která nejsou vystavována příliš silnému větru. Ovládají se ručně klikou nebo řetízkem. Největší předností je nízká výška nábalu – při vytažení žaluzií nepřekáží lamely výhledu ven.

C80 / C65

Venkovní žaluzie typu CLamely ve tvaru písmene C se zahnutými okraji jsou nejpopulárnějším typem. Používají se převážně u rodinných domu. Stejně jako typ EXT 50 mají velmi nízký nábal.

 

Z70 / Z90

Venkovní žaluzie typ Z

Lamely žaluzie jsou ve tvaru písmene Z. Tento typ je technologicky nejvyspělejší. Při zavření žaluzie se lamely zamknou do sebe, čímž vytvářejí celistvou plochu, která zaručuje dokonalé zastínění. V kombinaci s hliníkovými vodícími lištami jsou předokenní žaluzie typu Z velmi stabilní ve větru.

Další produkty z kategorie